ПР “ЛАВИНА”
ПРАВИЛА
Дотримуючись цих правил поведінки на території ПР Лавина ви забезпечите собі комфортне та безпечне проведення часу
Правила поведінки для відвідувачів Парку Розваг Лавина
Ці правила мають форму безакцептної угоди.
До відвідувачів належать громадяни, які прибули до Парку, а також акредитовані посадові особи, які проводять масові спортивні чи культурно-видовищні заходи.
Відвідувачі мають право:
- Входити на територію відповідно до внутрішнього розпорядку Парку.
- Користуватися в установленому порядку розташованими на території Парку атракціонами, камерами схову, кафе, ресторанами, терміналами оплати та іншими послугами.
- Звертатись за допомогою та/або консультацією до Адміністрації Парку.
- Використання відвідувачами своїх прав не повинно завдавати шкоди правам інших відвідувачів, а також персоналу, майну та законним інтересам Парку.
До уваги відвудувачів:
- Дотримуйтесь громадського порядку, чистоти, а також вимог цих Правил.
- Пред’являйте у разі потреби для огляду особисті речі службі безпеки.
- Будьте взаємоввічливими та ввічливими щодо інших відвідувачів Парку.
- Тримайте дітей дошкільного віку за руку або на руках і постійно стежити за їхньою поведінкою.
- У разі виникнення нештатних ситуацій звертайтеся до адміністратора або співробітника служби безпеки.
- Для користування атракціонами, камерою зберігання, орендою спортивного обладнання на території Парку вам слід придбати клубну картку .
- Будь-які абонементи, придбані в поточному сезоні, діють в рамках цього сезону і не підлягають відновленню/відшкодуванню наступного сезону.
Забороняється:
- Незаконно проникати на територію парку.
- Входити на територію Парку в алкогольному, а також наркотичному сп’янінні.
- Входити на територію Парку з великими сумками (предметами) та в одязі, які можуть забруднити, пошкодити одяг інших відвідувачів, а також будь-які споруди та пристрої Парку.
- Проносити на територію Парку вогнепальну зброю, колючі, ріжучі предмети, токсичні, отруйні речовини та рідини, побутові газові балони, спиртні напої, харчі.
- Користуватись відкритим вогнем, піротехнічними пристроями (феєрверками, бенгальськими вогнями, петардами тощо) без дозволу адміністрації.
- Самовільно проникати у службові приміщення Парку.
- Завдавати шкоди приміщенням, спорудам, обладнанню та будь-якому іншому майну Парку.
- Наносити будь-які написи у приміщеннях, на обладнанні та на будь-якому іншому майні Парку.
- Використовувати площі та території Парку без дозволу адміністрації для занять комерційною, рекламною та іншою діяльністю, пов’язаною з отриманням доходу.
- Здійснювати будь-яку агітаційну діяльність.
- Залишати територію Парку зі спортивним обладнанням, взятим в оренду.
- Відвідувачі Парку, які не досягли повноліття до 16 років*, після 22:00 зможуть відвідати Парк лише за наявності одного з батьків або іншого законного представника дитини. Супроводжувальна особа несе персональну відповідальність за таких осіб.
*У разі, якщо за вашим зовнішнім виглядом складно визначити ваше повноліття, наявність паспорта або будь-якого іншого документа з фотографією та датою народження обов’язково.
Адміністрація Парку має право відмовити у можливості перебування на території парку особам, які порушують ці правила. Відповідальність за поведінку дітей та їхню безпеку лежить на батьках або особах, що їх супроводжують.
Адміністрація не несе відповідальності за нещасні випадки, травми, які виникли внаслідок порушення відвідувачем цих правил.
Адміністрація Парку не несе відповідальності за збереження особистих речей відвідувачів на території Парку.
Порушення відвідувачами цих Правил тягне за собою стягнення відповідно до чинного законодавства України. Після отримання попереджень за неможливості усунення порушення на місці порушник видаляється з території Парку. Вилучення з території Парку провадиться працівниками поліції, охорони або працівниками Парку при виконанні ними службових обов’язків.
Відвідування парку та користування послугами Парку підтверджує вашу згоду з Правилами, а також розуміння наслідків та ризиків, пов’язаних з їх недотриманням.
Правила користування підіймачем
Ці правила є невід’ємною частиною Правил поведінки та обов’язкові для виконання всіма відвідувачами Гірськолижного та Тюбінгового Схилів.
- Дочекайтесь своєї черги для входу на підіймач.
- Заходьте на витяг обличчям вперед.
- Під час підйому не повертайтеся спиною до вершини схилу.
- При завершенні підйому — переступіть через поріг та звільніть вихід із підіймача. Не затримуйтесь на виході.
- У разі зупинки підіймача поверніть боком до вершини схилу і поставте ноги по ширині плечей, щоб уникнути падіння під час запуску підіймача. Не починайте рух по витягу пішки без дозволу обслуговуючого персоналу.
- Забороняється здійснювати рух на витягу проти напрямку руху стрічки.
- Забороняється здійснювати рух підіймачем сидячи.
- У разі необхідності екстрено покинути підіймач, здійснюйте рух вниз по бічним (нерухомим) смугам підіймача, не створюючи перешкод для тих, хто піднімається.
- Відстань між Вами і тим хто піднімається вище повинна бути не менше 1-го метра.
- У разі падіння на підіймачі, постарайтеся поступово прийняти положення сидячи, положення стоячи.
- У разі падіння з підіймача — не намагайтеся повернутися на підіймач, що рухається. Обережно закінчіть рух збоку від витягу або дочекайтеся зупинки стрічки.
- Забороняється використовувати витяг для транспортування санок, снігоходів та інших засобів катання, за винятком лиж, сноубордів та тюбів.
- Дітям до 12-ти років дозволено користуватися витягом лише у супроводі батьків.
Правила поведінки на льодовій ковзанці
Ці правила є невід’ємною частиною Правил поведінки та обов’язкові для виконання всіма відвідувачами Льодової Ковзанки.
Будьте уважні та обережні на льоду!
Увага! З метою Вашої безпеки рух на ковзанці здійснюється проти годинникової стрілки!
- Кожен відвідувач ковзанки має право перебувати на льодовому полі протягом оплаченого часу перебування на ковзанці відповідно до затвердженого адміністрацією графіка роботи ковзанки.
- Вартість години перебування на ковзанці вказана у прейскуранті, на інформаційних плакатах та у листівках, що знаходяться на стійці каси.
- Відлік часу перебування на ковзанці починається з моменту проходу через пропускний турнікет. При виході з ковзанки,час початого сеансу не зупиняється.
- При оплаті послуг відвідувач отримує чек, який він має зберегти до кінця катання.
- Якщо сплачений час перебування на ковзанці був перевищений, необхідно після закінчення сеансу катання здійснити доплату в касі згідно з тарифами.
- Відвідувач допускається на ковзанку через пропускний турнікет співробітником ковзанки. У разі переповненості ковзанки, адміністрація має право призупинити вхід на ковзанку.
- Ковзани видаються відвідувачам у пункті видачі ковзанів. Відвідувач несе майнову відповідальність за заподіяні з його вини збитки*. Штраф за псування, втрату ковзанів оплачується, згідно з дієвими тарифами.
- Кожен відвідувач самостійно визначає для себе та своєї дитини можливість відвідування ковзанки виходячи з фізичного самопочуття та стану здоров’я.
- Діти молодше 7 років допускаються на ковзанку тільки у супроводі дорослих на ковзанах, які зобов’язані за жодних умов не залишати своїх дітей на ковзанці без нагляду. На підставі цього дорослі можуть пройти на територію льодового поля та супроводжувати дитину на загальних підставах.
- Адміністрація Парку не несе відповідальності за здоров’я тих, хто катається, нещасні випадки та травми на ковзанці.
- Відвідувачі ковзанки несуть особисту відповідальність за будь-які збитки, завдані іншим відвідувачам.
- За сигналом оповіщення відвідувачам необхідно залишити ковзанку на період технічної перерви (здійснення заливки, очищення ковзанки).
- На територію льодового поля не дозволяється приносити напої, їжу, пакети із покупками. Відвідувачі можуть залишити свої речі у персональних шафах, ключ від яких видається у пункті прокату. За цінні речі та гроші, залишені у шафах, адміністрація відповідальності не несе.
- На льодовій ковзанці в момент масових катань суворо заборонено: катання на бігових ковзанах, катання з ключкою, вихід на льодове поле без ковзанів; проводити тренування спортсменів фігуристів та хокеїстів, представників танців на льоду. Щоб уникнути конфліктних ситуацій, тренерам заборонено перебувати на льодовій арені в момент масових катань.
- Вихід на лід у стані алкогольного чи наркотичного сп’яніння категорично заборонено!
- Куріння на території ковзанки заборонено! Штраф за куріння – 500 грн.
- Забороняється бити, свідомо псувати лід ковзанами або іншими предметами, бити ковзанами об борт, а також кидати на лід будь-які предмети, виливати рідину і сипати будь-які речовини, застосовувати вибухові та легкозаймисті речовини (у тому числі піротехнічні вироби), перебувати на льоду. період заливання.
- У разі порушення правил поведінки на ковзанці адміністрація має право вимагати від відвідувача оплатити надані послуги та негайно залишити територію ковзанки.
- Поведінка відвідувача на ковзанці не повинна заважати третім особам, загрожувати безпеці їхнього життя, здоров’ю, або, в тій чи іншій формі, обмежувати свободу.
- Відвідувачі льодової ковзанки зобов’язані дотримуватися всіх правил безпеки та виявляти обережність під час катання.
- Адміністрація ковзанки має право призупинити допуск на ковзанку у зв’язку з погодними умовами або іншими перешкодами технічного характеру.
- У разі недотримання правил поведінки, Адміністрація має право видалити порушника з льодової ковзанки.
- Адміністрація залишає за собою право відмовити у відвідуванні льодової ковзанки без пояснення.
* Адміністрація парку залишає за собою право не приймати зіпсовані ковзани.
Заздалегідь дякуємо за дотримання правил поведінки на ковзанці та бажаємо Вам лише позитивних емоцій при відвідуванні ковзанки у Парку Розваг «Лавина».
Правила поведінки на гірськолижному схилі
Ці правила є невід’ємною частиною Правил поведінки та обов’язкові для виконання всіма відвідувачами Гірськолижного Схилу.
Гірські лижі та сноуборд, як і будь-який інший вид спорту, пов’язані з ризиком. Правила FIS повинні вважатися ідеальною моделлю поведінки для відповідального та обережного лижника чи сноубордера, та їх призначення – запобігання нещасним випадкам на схилі. Правила FIS застосовуються до всіх лижників та сноубордистів. Лижник або сноубордист зобов’язаний добре знати ці правила, поважати та дотримуватися їх. Якщо він не робить цього, то його поведінка у разі нещасного випадку може розглядатися як порушення цивільного та кримінального законодавства.
- Поважай оточуючих:
Лижник або сноубордист повинен поводитися таким чином, щоб не наражати на небезпеку і не завдавати шкоди оточуючим. Коментар FIS: Лижник чи сноубордист відповідальний не лише за свою поведінку, а й за несправність свого спорядження. Це також стосується використання новинок — нещодавно розробленого спорядження.
- Контроль швидкості та напрямки руху:
Лижник або сноубордист повинен рухатися керовано. Його швидкість і спосіб спуску повинні відповідати його особистим можливостям, що переважають умови: схилу, снігу, погоді та кількості народу на схилі.
Коментар FIS: Зіткнення часто трапляються через те, що лижники чи сноубордисти їдуть надто швидко, не стежачи за оточуючими, не помічаючи їх. Лижник чи сноубордист може зупинятися, повертати і рухатися всередині меж свого поля зору. У переповненій людьми області схилу або у місці, де видимість обмежена, лижник повинен їхати повільно, особливо на межі крутого схилу, в нижній частині траси та в області біля витягів.
- Вибір напрямку:
Лижник або сноубордист, що наближається ззаду, повинен вибирати напрямок руху таким чином, щоб не наражати на небезпеку лижника або сноубордиста попереду.
Коментар FIS: Гірські лижі та сноуборд це вільний спорт, де кожен може їхати де і як йому подобається, за умови, що він дотримується цих правил і порівнює своє катання зі своїми можливостями та умовами на схилі. Лижник чи сноубордист, що їде попереду, має пріоритет. Лижник або сноубордист, що їде позаду іншого в тому ж напрямку, повинен зберігати достатню дистанцію між ним та іншим лижником або сноубордистом для того, щоб лижник, що їхав попереду, міг виконувати всі свої рухи вільно, у тому числі падати.
- Вихід, початок руху, рух вгору схилом:
Лижник або сноубордист, що виходить на трасу або починає рух після зупинки або рухається вгору схилом, повинен подивитися вгору і вниз схилом для того, щоб переконатися, що він може почати рух, не створюючи небезпеки для себе і оточуючих. Коментар FIS: Досвід показує, що вихід на трасу та початок руху після зупинки часто є причиною нещасних випадків. Надзвичайно важливо, щоб лижник або сноубордист виходив на трасу уважно і акуратно, не створюючи перешкод і не наражаючи на небезпеку себе і оточуючих. Коли лижник почав рух, навіть повільний, він має перевагу, згідно з Правилом 3, перед швидшими лижниками, що наближаються зверху або ззаду.
Розвиток карвінгових лиж та сноубордів дозволяє їх користувачам повертати та їхати вгору схилом. Таким чином, вони їдуть назустріч основному потоку, що рухається вниз схилом. Тому вони повинні вчасно переконатися в тому, що вони зможуть їхати без того, щоб наражати на небезпеку себе або оточуючих.
- Обгін:
Лижник або сноубордист може обганяти іншого лижника зверху, знизу, праворуч або ліворуч, за умови, що він залишає достатньо вільного місця лижнику, якого обганяє, для будь-яких навмисних і ненавмисних рухів.
Коментар FIS: Лижник або сноубордист, який обганяє іншого лижника, повністю відповідальний за те, що маневр, який він виконує, не створить жодних складнощів для лижника, якого він обганяє. Ця відповідальність зберігається за ним доти, доки обгін не буде виконано. Це поширюється і на випадок обгону (об’їзду) нерухомого лижника.
- Зупинка на схилі:
За винятком надзвичайної необхідності лижник чи сноубордист повинен уникати зупинятися на схилі. Після падіння в таких місцях лижник або сноубордист повинен якнайшвидше звільнити схил.
Коментарі FIS: За винятком дуже широких трас зупинки повинні виконуватися на краю траси. Лижник або сноубордист не повинен зупинятися у вузьких місцях і там, де іншим буде важко побачити його зверху.
- Підйом та спуск без лиж:
Підніматися схилом без підіймача заборонено. Лижник або сноубордист, що спускається вниз без лиж або сноуборду, повинен дотримуватися краю траси. Сліди від ніг ушкоджують схил і можуть створити небезпеку для лижників та сноубордистів
- Безпека:
Категорично забороняється:
— перебувати на гірськолижному схилі без спеціального взуття (лижних або черевиків для сноуборду);
— перебувати на схилі у стані алкогольного, наркотичного сп’яніння або в будь-якому іншому стані, що впливає на координацію рухів або уповільнює реакцію;
— кататися на санчатах та снігоциклах (снігоходах).
При недостатній техніці катання потрібно звернутися до інструктора з гірських лиж або сноубордів.
- Допомога:
При нещасному випадку обов’язок кожного лижника чи сноубордиста надати допомогу постраждалому.
Коментар FIS: Це основний принцип для всіх спортсменів, вони повинні надавати допомогу постраждалим у разі нещасного випадку незалежно від того, покладено на них такий обов’язок згідно із законом чи ні. Негайна перша допомога має бути надана, відповідні служби оповіщені, а місце, де стався нещасний випадок, позначено для запобігання іншим лижникам. FIS висловлює сподівання, що всі події та порушення правил руху на схилі будуть підпадати під дію законодавства, близького до того, що використовується при розборі дорожньо-транспортних пригод, та що аналогічні стягнення накладатимуться на порушників у всіх країнах, де таке законодавство ще не діє.
- Ідентифікація:
Усі лижники або сноубордисти, а також свідки, незалежно від участі в інциденті, повинні обмінятися іменами та адресами після інциденту.
Коментар FIS: Свідки дуже важливі для складання докладного та правильного звіту про інцидент. Тому кожен повинен пам’ятати, що він зобов’язаний як відповідальна людина надати інформацію про те, чому він був свідком. Звіт служби порятунку та поліції, як і фотографії, серйозно допомагають у визначенні міри цивільної та кримінальної відповідальності.
- Планування схилу:
Схил планується адміністрацією парку «Лавина», на власний розсуд з урахуванням побажань відвідувачів. Самовільне планування гірськолижного схилу заборонено.
Правила поведінки на тюбінговому схилі
Ці правила є невід’ємною частиною Правил поведінки та обов’язкові для виконання всіма відвідувачами Тюбінгового Схилу.
- Кататися на тюбах можна лише на спеціально підготовленій трасі.
- Перед спуском необхідно переконатися, що зона катання вільна.
- За присутність на тюбінговому схилі дітей віком до 14 років повну відповідальність несуть батьки.
- Під час катання необхідно триматися за ручки на тюбі, повідець з кільцем повинен знаходитись у внутрішньому отворі тюба.
- До 14 років під час катання наявність шоломів є обов’язковим.
- Забороняється використовувати на тюбінгових трасах, для катання, будь-що(льодянки, лижі, сноуборди, тощо), окрім тюбів, що надає ПР “Лавина”.
Поважай оточуючих
- Відвідувач тюбінгового схилу повинен поводитися таким чином, щоб не наражати на небезпеку і не завдавати шкоди оточуючим.
Підйом і спуск без тюба
- Підніматися схилом без підіймача заборонено.
- Відвідувач, що спускається вниз без тюба, повинен дотримуватися краю траси.
Загальні правила
- Після підйому слід негайно звільнити зону висадки.
- Перед спуском необхідно переконатися, що зона катання вільна.
- При падінні з тюба відвідувач зобов’язаний переміститися на смугу розділення і чекати допомоги персоналу.
- Забороняється рух підіймачем, сидячи у тюбі.
При спуску на тюбі заборонено:
- Спускатися в тюбі більш ніж 1 людині.
- Зчіплювати кілька тюбів разом.
- Починати спуск смугою поки її не залишив попередній відвідувач.
- Затримуватись на трасі після спуску.
- Спускатися стоячи/лежачи на тюбі.
- Кататися на тюбі поза тюбінгової траси.
- Кататися в одязі та взутті, деталі яких можуть пошкодити кожух або камеру сноутюба, мати при собі гострі предмети.
- Залишати сноутюб під час руху.
- Забороняється кататися на тюбах у стані алкогольного або наркотичного сп’яніння.
- Забороняється перебувати на трасі із тваринами.
- Встрибувати в сноутюб, що піднімається, смикати буксирувальний ремінь, підтягуватися по ньому до руків’я.
- Відповідно до правил техніки безпеки катання на власних тюбах заборонено.
- Забороняється кататися на санчатах та снігоциклах (снігоходах).
- Виносити тюби за територію, що прилягає до тюбінгового схилу.
- Використовувати тюби як столи, лавки і санки.
Категорично заборонено спускатися на тюбах із гірськолижного схилу.
Правила оренди спортивного устаткування.
Ці правила є невід’ємною частиною Правил поведінки та обов’язкові для виконання всіма відвідувачами, які орендують спортивне обладнання.
- Користуватися послугами пункту прокату спортивного обладнання можуть усі відвідувачі парку, за винятком:
- осіб неповнолітнього віку без супроводу дорослих;
- осіб у стані алкогольного та наркотичного сп’яніння;
- інвалідів без супроводу осіб, які несуть за них відповідальність;
- Для отримання спортивного обладнання в прокаті відвідувачу необхідно пред’явити клубну карту, так само документ, що посвідчує особу (паспорт, права водія).
- Розрахунок за всі послуги з прокату інвентарю здійснюється за допомогою електронної платіжної картки. Відвідувач передає електронну картку працівникові прокату інвентарю лише реєстрації часу початку або закінчення періоду оренди інвентарю. При оформленні початку оренди інвентарю працівник прокату інвентарю зобов’язаний видати відвідувачеві чек внутрішнього користування. За відсутності у відвідувача чека внутрішнього користування, що підтверджує факт оренди інвентарю, жодні претензії щодо оренди не приймаються. Відвідувачеві забороняється передавати клубну картку працівникові прокату інвентарю під час обслуговування ним іншого відвідувача. Після оформлення початку або закінчення періоду оренди працівник прокату зобов’язаний повернути клубну картку відвідувачу. У разі втрати клубної картки або її заміни на іншу претензію до працівників прокату та адміністрації не приймаються
- На одну клубну картку видається один комплект спорядження.
- Відвідувач має право повернути інвентар у межах інтервалу примірки. І тут працівник прокату зобов’язаний замінити інвентар на аналогічний без черги.
- Прокатний час починає діяти з моменту видачі спортивного обладнання Вам до рук. Мінімальний час прокату гірськолижного інвентарю – 3 години, ковзанів – 1 год. Починаючи з 3 год 01 хв та з 1 год 01 хв, відповідно, вводиться подальша щохвилинна тарифікація. Доплата за прокат спортивного обладнання провадиться після його повернення. Клієнт зобов’язаний повернути взяте в оренду спортивне обладнання у справному стані до закінчення роботи парку в день видачі.
- Відвідувач несе майнову відповідальність, за завдану з його вини шкоду спортивному устаткуванню, взятому у прокат. При пошкодженні отриманого обладнання клієнт зобов’язаний зробити поточний ремонт власним коштом. Якщо обладнання не підлягає ремонту або втрачено, клієнт зобов’язаний сплатити встановлену компенсацію.
- Повернення спортивного обладнання провадиться тільки в комплекті відповідно до опису в картці прокату. Видача спортивного обладнання у пункті прокату закінчується за 1 годину до закінчення парку.
- Заборонено вивозити одержане спортивне обладнання з території ПР Лавина.
Условия використання сайту
Увага! Перед переглядом цього сайту уважно прочитайте ці умови. Якщо ви не погоджуєтесь з цими умовами, не використовуйте цей сайт
Використання сайту
Сайт Lavina.dp.ua (далі «Лавина») дозволяє вам переглядати та завантажувати матеріали цього сайту (далі «Сайт») тільки для особистого некомерційного використання, за умови збереження вами всієї інформації про авторське право та інших відомостей про право власності, що містяться в вихідних матеріалах та будь-яких їх копіях. Забороняється змінювати матеріали цього Сайту, а також розповсюджувати чи демонструвати їх у будь-якому вигляді або використовувати їх будь-яким іншим чином для громадських чи комерційних цілей. Будь-яке використання цих матеріалів на інших сайтах або комп’ютерних мережах забороняється.
Відмова від відповідальності
Матеріали та послуги цього сайту надаються «як є» без будь-яких гарантій. Лавина не гарантує точності та повноти матеріалів, програм та послуг, що надаються на цьому Сайті. Лавина в будь-який час без повідомлення може вносити зміни до матеріалів та послуг, що надаються на цьому Сайті, а також до згаданих у них продуктів та цін. У разі старіння матеріалів та послуг на цьому Сайті Лавіна не зобов’язується оновлювати їх. Лавина за жодних обставин не несе відповідальності за будь-які збитки (включаючи, але не обмежуючись збитками від втрати прибутку, даних або від переривання ділової активності), що виникла внаслідок використання, неможливості використання або результатів використання цього сайту.
Реєстрація на сайті
Реєструючись на Сайті, ви погоджуєтесь надати достовірну та точну інформацію про себе та свої контактні дані.
В результаті реєстрації ви отримуєте логін та пароль, за безпеку яких ви несете відповідальність. Ви також несете відповідальність за всі дії під вашим логіном та паролем на Сайті. У разі втрати реєстраційних даних ви зобов’язуєтесь повідомити про це нам.
Зворотній зв’язок та коментарі
Звертаючись до нас або залишаючи коментарі на сайті, ви несете відповідальність, що дане повідомлення не є незаконним, шкідливим, загрозливим, наклепницьким, ображає моральність, порушує авторські права, пропагує ненависть та/або дискримінацію людей з расової, етнічної, статевої, ознаками, що містить образи на адресу конкретних осіб чи організацій, а також якимось іншим чином порушує чинне законодавство України. Ви погоджуєтесь, що будь-яке ваше повідомлення Лавина може видаляти без вашої на те згоди, а також безоплатно використовувати на свій розсуд. Лавина не несе відповідальності за будь-яку інформацію, розміщену користувачами Сайту.
Використання персональних даних
Ми використовуємо різні технології для збору та зберігання інформації, коли ви відвідуєте сайт Лавина (докладніше про захист та обробку персональних даних). Це може включати запис одного або декількох cookie або анонімних ідентифікаторів. Ми також використовуємо cookie та анонімні ідентифікатори, коли ви взаємодієте з послугами, запропонованими нашими партнерами, такими як рекламні послуги, наприклад, які можуть з’явитися на інших сайтах.